Erasmus oferta kursy metodyczne - Context Zagraniczne Kursy Językowe Metodyczne Erasmus

Przejdź do treści

Menu główne:

Erasmus oferta kursy metodyczne

Najpóźniej wyniki selekcji 2017 Erasmus+ już za:
O programie Erasmus+
Erasmus+ przeznaczony jest dla sektora edukacyjnego.
Zastąpił on od 2014 roku dobrze wszystkim znane programy
Comenius oraz Grundtvig.
Nadal finansowana jest mobilność kadry edukacyjnej jednak na innych zasadach niż dotychczas. Prosimy o zapoznanie się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Jeśli nie znajdą Państwo interesujących informacji, to chętnie odpowiemy na każde pytanie pod numerem 34 389 50 12.
Po zarejestrowaniu się klikając na link powyżej otrzymają Państwo hasło do stron na których znajdują się szczegółowe informacje odnośnie procedury aplikowania.
Często zadawane pytania
  • Ile kosztuje korzystanie z waszych usług?
Nie pobieramy ŻADNYCH opłat.
  • Kto może aplikować o grant w ramach programu Erasmus+?
W programach Socrates oraz Grundtvig do roku 2014 aplikował uczestnik, który wyrażał chęć wyjazdu na kurs doszkalający. Obecnie ta sytuacja uległa zmianie i o dofinansowanie może uzyskać jedynie instytucja, w której zatrudiony jest nauczyciel lub inny pracownik.
Nadal oczywiście grant przyznawany jest na kursy metodyczne dla nauczycieli języków obcych ale dodatkowo istnieje możliwość uczestnictwa pozostałej kadry np. w kursach językowych.
Podsumowując na kurs metodyczny lub językowy może wyjechać nauczyciel lub inny pracownik szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby pracujące w instytucjach prywatnych, jak np. szkoły językowe.
  • Czy grant pokrywa w całości koszty wyjazdu?
Tak. Przy odpowiednim rozliczeniu szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z wyjazdem uczestnika.
  • Dlaczego mam korzystać z waszych usług? Czy nie można tego zrobić samemu?
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby samemu napisać wniosek. Nasza agencja istnieje na rynku od 2001 roku. Wyjechało z nami już ponad 2000 nauczycieli. Nasze usługi nie wiążą się z dodatkowymi kosztami dla instytucji. Pomagamy wybrać Państwu odpowiedni kurs oraz doradzamy jak wypełnić wniosek aby zwiększyć szansę na uzyskanie dofinansowania. Jesteśmy również jedynymi przedstawicielami Pilgrims, czyli instytucji która jest najbardziej doświadczona w prowadzeniu kursów dla nauczycieli od ponad 40 lat. Nie pobieramy żadnych prowizji.
  • Czy gwarantujecie otrzymanie dofinansowania?
Nie. Jeśli inna instytucja obieca Państwu otrzymanie grantu to będzie to wprowadzanie w błąd. Wnioski o grant rozpatrywane są przez Agencję Narodową i to ona podejmuje decyzję o przyznaniu dofinansowania. Uzależnione jest to od wielu czynników, jednak głównie od oceny wniosku oraz środków, które są dostępne w danym roku. My pomagamy w wypełnieniu wniosku oraz wyborze odpowiedniego kursu aby zwiększyć szansę na otrzymanie grantu.
  • Ile osób może uczestniczyć w projekcie?
Nie ma ustalonego limitu. Sugeruje się aby uwzględnić całą kadrę w jednym wniosku ponieważ można go rozpisać na 24 miesiące.
  • Jak długo może trwać kurs?
Kurs powinien trwać min. 5 dni roboczych. Sugerujemy jednak wybór kursów 2-tygodniowych aby jak najwięcej skorzystać ze szkolenia.
Właścicielem strony jest:
Context Language Solutions Ltd.
5 The Mall, London, W5 2PJ
Wielka Brytania, Numer firmy 9720723
© 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego